Laravel Nedir? Nasıl Kullanılır?


Laravel Nasıl Kullanılır?
Laravel Nasıl Kullanılır?

Laravel Nedir? Laravel Avantajları Nelerdir? Web uygulamalarının gelişmesi amacıyla kullanılan bir tür PHP frameworkü olan Laravelle ilgili geniş kapsamlı bilgi aktarılmaktadır.

Geniş bir kesim tarafından kullanılan laravel, web uygulamaların gelişmesi amacıyla başvurulan bir yoldur. Laravel bünyesi altında aynı zamanda PHP ve OPP özelliği de bulunmaktadır. Son derece kolay öğrenilmesinden dolayı doğal olarak herkes rahatlıkla kullanabilmektedir. Bu yüzden dolayı çevremize baktığımız zaman laravel kullanımı epey fazla olduğu net şekilde görülüyor. Sade bir kod yazarak, büyük ve küçük uygulamaların geliştirilmesine büyük ölçüde katkı sağlamaya yardımcı olur. Projeleriniz ister büyük isterseniz de küçük ölçekli olabilir. Laravel yoluna başvurarak istediğiniz an son derece basit bir şekilde tasarımınızı yapabilme fırsatına sahip olursunuz. Bu sayede web uygulamalarınızın daha kolay ve hızlı şekilde geliştirilmesini sağlarsınız. Laravel, açık kaynak kodlu bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Hem profesyonel hem de amatör web geliştiricileri tarafından laravel kullanılmaktadır.

Laravel Nedir?
Laravel Nedir?

Laravel Öğrenmek İçin Neler Gerekiyor?

Altını çizmemiz gereken önemli hususlardan birisi de laravel kullanmak ya da öğrenebilmeniz için ise öncellikle HTML/CSS ve PHP orta seviye bilginizin olması gerekmektedir. Eğer ki bu konuda hiçbir bilginiz yoksa o zaman kullanma konusunda zorluk çekebilirsiniz. PHP hakkında hiçbir şekilde bir fikrim yok diyenlerdenseniz o zaman denemeniz gereken yollardan birisi de PHP dersleri anlatan videolara göz atmanız olacaktır. PHP kitapları ya da videoları üzerinden orta seviyeye sahip şekilde PHP bilgisine sahip olmanız mümkün olabiliyor. Laraval kullanabilmeniz için mutlaka gerekli olan koşullardan birisi de PHP bilgisi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Laravel Avantajları Neler?

Web dünyası içerisinde pek çok çalışmalara yer verdiğimiz doğrudur. İster küçük ölçekli isterseniz de büyük ölçekli projeleriniz olsun laravel yoluna başvurarak geliştirilmesini sağlamış olursunuz. Geniş projelere kadar yayılabilen yazılım yapabilme imkanı sunan açık kaynak kodlu frameworktür. Üstelik 2016 senesinde yapılan framework anketlerine bakıldığı zaman liderliği elden bırakmamış olduğu net şekilde görüldü. Laravel avantajları ve özellikleri en çok merak edilen bir başka konudur. Kısa bir zaman zarfı içerisinde öğrenerek projelerinizin geliştirilmesini sağlamış olursunuz. Üstelik işin en güzel yanlarından birisi de projelerinize ara verip belirli bir zaman sonrasında yeniden dönüş yapsanız bile tekrardan geliştirilmesini sağlar.

Laravel Nasıl Kullanılır?

Laravel kullanmak için izlenmesi gereken adımlardan birisi de sorunsuz bir şekilde kurulumun gerçekleşmesidir. Laravel kurulumu yaptıktan sonra izlemeniz gereken bir diğer adımlardan birisi de sistemi öğrenmek olacaktır. Laravel öğrenmenize yardımcı olacak dersleri bulunuyor. Bu sayede PHP dersleri üzerinden laravel kullanımını çok kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca laravel kurulumun olması içinde bilgisayarınıza önceden composer kurulumu yapmış olmanız gerekmektedir. Composer kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra ise laravel resmi sitesine yönelerek döküman kısmınına giriş yapılmalıdır. Sağ üst köşeden laravel sürümünü seçerek kurulum işleminin bir an önce başlamasını sağlamış oluruz.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir