in

Hem Güçlü Hem Kişisel Blog İçin İpuçları

Sosyal medya için web sitesi oluşturmak yetenek ve yaratıcılık ister. Klişe bir giriş oldu tabii ama güçlü ve kişisel bir blog oluşturmanın sırrı bu kadarla sınırlı değil. Kişisel bir web sitesini güçlü hale getirmek online bireyler için çok keyifli olacaktır. Kişisel markalaşma süreci kolay olmasa bile bu algıyı oluştururken kullanacağınız bir kişisel blog sitesi sizi hem eğlendirecek hem bilgilendirecektir.

İsmini marka hale getirmiş birçok insan kendine kişisel site açabilir. Burada anlatmaya çalıştığımız şey biraz daha farklı. Kendi gelişiminizi ve markalaşmanızı tamamlarken bunu bir blog ile beraber yapmanızdan bahsediyorum. Hitap ettiğiniz kitleyi bir siteye yönlendirmek değil, kitlenizi bir blog ile yakalamak diyorum, keyifli olduğu kadar mutluluk hissi veriyor.

Oyuncuların, şarkıcıların, iş adamlarının, yazarların, sporcuların, yazılımcıların ve daha birçok insanın içerisinde biyografisinin ve varsa başarılarının bulunduğu bir arşiv niteliği olan kişisel web siteleri vardır. Biz ise bu sitelerin yanı sıra hikayesi olan bloglar oluşturmanın püf noktalarını yazıyoruz. Tasarımı ve kişiliği ile insanların dikkatini çeken içerikler oluşturmak ve kendinizi ait bir üslupla bu içerikleri sunmak sandığınız kadar zor değil.

Neden kişisel bir blog oluşturmayalım? Bu soruyu sorabilecek olanlara istinaden bu paragrafa yer veriyorum. Kendinize ait bir hikayeniz varsa, değer katacak bilgilere sahipseniz, kendinizi gelişmek ve insanları geliştirmek, bilgi dünyasına  artı değer katmak istiyorsanız blog yazmalısınız. Kişisel bloglar sadece günlükler gibi değildir. Her kişisel blog birer canlıdır. Hareket eder, büyür, saçaklanır tıpkı bir ağaç gibi. Köklerini gizliden salar eski günlükler gibi. Lakin dalları vardır, çiçekler açar, meyve verir uzadıkça uzar kocaman bir bilgi ormanına dönüşür. Okuması heyecan vericiyse yazmasını siz düşünün…

blog yazarlığı

 

Güçlü Bir Blog İçin Neler Yapılabilir?

– Kendiniz olun. Yazarken tesir altında kalmayın.

– Spesifik olun. Alanında uzman olduğunuz konuları baz alın.

– Eğlenceli olun. Yaptığınız işten keyif alın.

– Dinamik olun. Herhangi bir konu hakkında yazmaktan korkmayın.

– Tetikte olun. Gündemde ucu size dokunan hikayeleri asla kaçırmayın.

– Öğretici olun. Klavyenizi çalıştırırken bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

– Sempatik olun. Okuyucularınızı, blogunuzu keşfettikleri sırada gülümsetin.

– Karizmatik olun. Tasarımınızı, logonuz ve üslubunuz online mecralarda sizi konuştursun.

– Net olun. Yazılarınızda kısa kesin, yani konuyu çok fazla uzatmayın.

– Dijital olun. Blog yazıyorsunuz, dijital trendleri yakından takip edin.

– Güçlü olun. Tüm bu saydıklarımı aklınızdan çıkarmayın.

Daha güçlü bloglar için bol bol blog okuyun.

18 Yorum Mevcut

Yorum Yazın
  1. Yazarken mutlu oluyorsanız, bunu okunurken de hissettireceksiniz demektir. Tıpkı bu yazınız gibi, bazı yazıları hiç bitsin istemeyiz. Çok teşekkürler.

  2. Selam evet güzel sayfalar oluşturulmuş emeği geçenlere tşk ederim bende kendi blogumda bu tarza yakın paylaşımlar yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bulutların Üstündeyiz (Cloud Server)

Dünya Hosting Günleri İstanbul Etkinliği (WHD)