Joomla SMTP Mail Ayarları


Kullanıcılarımızın da bildiği üzere mail sunucularımız üzerinden spam mail üretimini engellemek amacı ile PHP mail fonksiyonunun kullanılmasına izin verilmemektedir. İletişim formunuzun aktif bir şekilde çalışabilmesi için SMTP kimlik doğrulamalı mail gönderimi yapmanız gerekmektedir. Joomla SMTP Mail Ayarlarınızı nasıl yapacağınıza bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

Joomla! hazır içerik yönetim sistemi için SMTP ayarları aşağıdaki gibi yapılmalıdır. Görsel içerisinde yer alan veriler örnek olarak yazılmıştır, bu sebeple alan adınıza özel olarak düzenlemeniz gerekecektir.

www.siteadi.com/administrator uzantısı üzerinden Joomla! admin paneline giriş yapıyoruz ve Sistem menüsünü kullanarak Genel Yapılandırma sayfasına ulaşıyoruz.

Screenshot_1

Genel Yapılandırma sayfası üzerinde yer alan Sunucu menüsüne tıklıyoruz.

Screenshot_2

Sağ alt bölümden Posta Ayarları‘ na ulaşıyoruz ve aşağıdaki örnek bilgiler doğrultusunda ayarlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Screenshot_3

Farklı bir Joomla! sürümü kullanıyor olabilirsiniz ancak Posta Ayarları bölümü tüm sürümlerde benzerlik göstermektedir.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

7 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hocam size gerçekten çok teşekkür ederim. Bir türlü şu e-posta gönderme işini beceremiyordum. Bu yazınız sayenizde sonunda öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim.

  2. merhabalar, iletişim formum yukarıda gösterdiğiniz gibiydi ve sorunsuz çalışıyordu ancak mail alt yapımı mx kaydıyla yandex'e yönlendirdikten sonra iletişim formumu bir türlü çalıştıramadım…smtp güvenliğini ssl seçtim, sunucuyu smtp.yandex.com.tr yaptım, port 465 yaptım yok yok yok…bu konuda fikriniz var mı? aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa dip not olarak söyleyeyim şu anda jotform ile geçici bir çözüm buldum ama joomla'nın kendi iletişim formunu kullanmak istiyorum….