İşletmeler İçin En İyi 5 Sosyal Medya Analizi Aracı

Sosyal kanallarınızın nasıl performans gösterdiğini analiz edebilmek ve stratejinizi geliştirmek için en iyi 5 sosyal medya analitik aracını inceliyoruz.


Sosyal Medya Analizi yapıyor musunuz? Hangi tweet’lerinin en iyi performansı gösterdiğini biliyor musunuz? Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir? Facebook stratejiniz, trafiği potansiyel müşterilere dönüştürmek için çalışıyor mu?

Bir sosyal medya analitik aracı kullanmadan bu soruları cevaplamakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bugün, çoğu pazarlamacı, çalışmalarını ölçümlemek için bazı özel araçlara ihtiyaç duymakta.

Sosyal kanallarınızın nasıl performans gösterdiğini analiz edebilecek çok sayıda araç mevcut. Pek çok seçenek varken, işiniz için en iyi araç hangisi olabilir?

Belirli bir kampanyanın, Instagram veya Facebook hikayelerinin performans verilerine veya sosyal medya profillerinize sadece bir genel bakışa ihtiyacınız olduğunuzda kullanabileceğiniz, pazarlama stratejinizi geliştirmek için en iyi 5 sosyal medya analitik aracını inceleyelim.

Sizler de bu araçları değerlendirerek puanlayabilir, tercih ettiğiniz uygulamayı öne çıkarabilirsiniz.

 1. AvatarEmin Doğu
  1

  Alına bakacak olursak, Google Analytics bir sosyal medya aracı değildir. Ancak, sosyal medya yatırım getirisini ölçmek ve sosyal medya kampanyalarını izlemek için hala en iyi araçlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. 

  Web trafiğini izlemek ve analiz etmek için web sitenize Google Analytics’i kurabilir, ayrıca özellikle sosyal medya izleme ile ilgili gösterge tabloları ve raporlar oluşturabilirsiniz. 

  UTM parametrelerini kullanarak çeşitli kanallardan gelen trafiği ayrıştırabilir ve izleyebilirsiniz.

 2. AvatarEmin Doğu
  0

  Quintly, ajanslara, markalara ve medyaya etkin çözümler sunmak için sosyal verileri kullanır. İşletmelerin sosyal medya çabalarını güçlü analiz araçlarıyla doğrulamasını sağlar. 

  Quintly ile bir işletme olarak, istatistikleri inceleyebilir veya hedeflerinizi etkili bir şekilde ölçmek için özelleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm sosyal medya KPI'lerini önceden var olan veya özelleştirilmiş bir kontrol panelinde düzenleyebilirsiniz. 

  Dahası, tüm kanallarınızı gözlemleme ve karşılaştırmalı kavrayışlar elde etmek için bunları birbirleriyle karşılaştırma seçeneğiniz var.

 3. AvatarEmin Doğu
  0

  Buzzsumo, web sitenizin içeriğinin farklı sosyal medya platformlarında nasıl performans gösterdiğini analiz etmek için en iyi sosyal medya araçlarından biridir. 

  Örneğin, blog sitenizin ve içeriklerinizin Twitter ve Facebook'ta kaç paylaşım aldığını bilmenizi sağlar. Sosyal medya kanalları üzerinden hedef kitlenizin ilgisini kolayca  çekebilirsiniz. 

  Buzzsumo, her bir içerik başlığının aldığı paylaşım sayısı ve her platformda en iyi performansı gösteren içerik türleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

 4. AvatarEmin Doğu
  0

  SproutSocial, işletmelerin etkili sosyal medya stratejileri uygulamalarına ve istenen hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için sosyal medya yönetim yazılımı sunar.

  SproutSocial ile Facebook, Instagram, LinkedIn ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarıyla ilgili tüm analitiklere tek bir platformdan erişebilirsiniz. 

  SproutSocial, sosyal medya hesaplarınızla ilgili birden fazla rapor paylaşır ve Facebook sayfanızdaki görev performans raporunuza bir katılım raporu içerir.

 5. AvatarEmin Doğu
  -1

  ShortStack bir sosyal medya yarışması uygulaması ve detaylı bir performans analizi de sunuyor. Markanız için sosyal medya yarışması düzenlemek, kullanıcılarınızın dikkatini çekmek için harika bir aksiyon olabilir. 

  Bu noktada ShortStack uygulamasını kullanabilirsiniz.


Emin Doğu
Natro Hosting bünyesinde görev yapmakta olan Emin Doğu, Hosting Dergi, Hosting TV gibi projelerin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütmektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir