Bu yazımda sizlere müşterilerimizden en çok istek gelen, iPad arayüzüne natro.com altyapısını kullanan e-posta adreslerinizi nasıl kurulum yapılacağını anlatacağım. Hesap kurulumunda e-posta adresi olarak emre@natrotest.com olarak kullandım.

Siz “isim@siteadınız.com” olarak kendi domain uzantınızı kullanmanız gerekmektedir.

iPad menüsü üzerinden “Mail” programını açarak kuruluma başlıyoruz.

ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım

E-posta adresiniz seçenekleriniz arasında bulunmadığından dolayı “Diğer” seçeneğine seçip devam ediyoruz.

ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım

Açılan bölüm üzerinden “Ad” bölümüne “Adınızı ve Soyadınızı“, “E-posta” bölümüne e-posta adresinizi “isim@siteadınız.com” şeklinde yazıp, parolalarınızı yazdıktan sonra “Açıklama” bölümüne “Hesap Adı” belirtip devam ediyoruz.

ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım

Açılan bölüm üzerinden IMAP veya POP olarak seçenek sunmaktadır. IMAP seçeneğiniz seçip yine “Ad, E-posta, Parola” bilgileri dolduruyoruz. Mail sunucu bölümlerine ise “Gelen/Giden” sunucu kısımlarına “mail.siteadınız.com” şeklinde doldurup devam ediyoruz.

ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım

Çıkan ekranda “Evet” seçip devam ediyoruz ve hesap bilgilerinin doğruluğu kontrol edildikten sonra kurulumun son aşamasına geçiyor.

ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım

En son aşamada sağ üst kısımdaki “Kaydet” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz.

ipad-mail-kurulumu-resimli-anlatım

Not: Kurulum aşamasında mail adresi olarak “emre@natrotest.com” hesabını kullandım. Sizler kendi e-posta ve domain adınıza göre bilgiler girerek kurulum yapabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.