Instagram Hesabı Nasıl Silinir?


Instagram Hesap Silme
Instagram Hesap Silme

Sosyal ağlara üye olmak kolay olsa da hesap kapatmak oldukça zor hale gelebiliyor. Facebook, Twitter ve Instagram gibi bir çok sosyal ağ sitesi kullanıcı sayılarını arttırmak için çok kolay adımlar üzerinden sizleri üye yapabiliyor. Bu yazılımlar üye olduktan sonra kullanıcıları kaybetmemek için menü içerisinde bulunan gizli saklı alanlarda kapatma hizmetlerini veriyorlar. Peki instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram hesap silme konusunda tüm detayları sizlerle bir araya getiriyoruz. Yazımızı okuyarak hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu rehber üzerinde sizlere adım adım Instagram kapatmayı anlatıyoruz. Her kullanıcı sosyal medya siteleri üzerinde arkadaşları ile bir araya gelmek için hesap açmaktadır. Fakat zamanla sosyal ağı beğenmemeniz nedeniyle ya da sosyal medya detoksu yapmak istemenizden dolayı hesabını kapatmak isteyebilirsiniz. Instagram son dönemlerin en popüler sosyal ağları arasında yer almayı başarmıştır. Facebook tarafından satın alınmış olan Instagram, kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yine de bir çok kullanıcı Instagram hesabını silmek isteyebilir. Hesabınızı tamamen silmek için bazı adımların uygulanması gerekir. Instagram hesabınızı silmek için bilgisayar ya da cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Cep telefonu ya da tablet üzerinden kullanılan Instagram uygulamasından hesabınızı silebilirsiniz. İnstagram üzerinden ilk olarak oturumunuz açın ve hesap kapatma noktasına giriş yapın. Açılacak olan instagram hesabını sil bölümünde farklı seçeneklerin yer aldığı bir alan çıkıyor. Bu bölüm üzerinden Instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekir. Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra açılacak sayfa üzerinde karşınıza gelen boş bölüme şifrenizi girerek Hesabımı kalıcı olarak kapat bölümüne giriş yapın.

Instagram hesabı silme uygulamasını bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Burada bilinmesi gereken konular arasında sildiğiniz hesaptaki kullanıcı ismini farklı bir Instagram hesabında kullanamayacaksınız. Kullanıcı adını tekrardan farklı hesaplarda kullanmak isterseniz Instagram hesabınızı dondurmanız daha yararlı bir seçenektir. Hesabınızı tamamen sildiğiniz zaman kullanıcı adınız, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız tamamen silinecektir. Eğer bunları kaybetmek istemiyorsanız Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram hesabı dondurma, hesabınızın geçici olarak şekilde kapatılmasıdır. Dilediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz durumda diğer kullanıcılar sizi Instagram’da göremeyecektir. Hesabınızı haftada bir kere dondurma hakkınız bulunur. Hesabınız dondurulmuş durumda olduğu zaman profiliniz, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız kimse tarafından görünmeyecektir.

Mobil Uygulama İle Instagram Hesap Dondurma

Dondurma işlemini yapmak için ilk olarak İnstagram hesabınıza giriş yapın.

  • Sağ alt kısımda bölümde yer alan küçük profil resminize tıklayarak ve profil sayfanıza geçin,
  • Profili düzenle bölümüne giriş yapın,
  • Açılan sayfa üzerinde en alt kısımda yer alan hesabımı geçici olarak kapat bölümüne dokunun,
  • Önünüze gelen ekranda hesabınızı neden dondurduğunuzu yazın ve onaylayın.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra dilediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Dondurma işleminden sonra fotoğraf ve yorumlarınız silinmeyecektir. Instagram hesabınızı silerseniz hesabınıza yeniden geri dönmeniz mümkün değildir.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir