Google, daha önce dünyanın bütün dillerini çeviren uygulaması ile büyük bir başarı yakalamıştı.Google bu sefer görseller üzerinden çeviri yapan yeni bir uygulama ile hayatımıza kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Bir süre önce yayınlanan ancak Türkçe dilinde çeviri özelliği bulunmayan bu yeni uygulama ile fotoğraflar üzerinden 27 farklı dilde çeviri yapılabilecek.

Cep telefonlarına yüklenen bu yeni uygulama ile yol tabelası, restoran menüsü ya da şehir haritası üzerinde istediğiniz her şeyin çevirisi yapabilirsiniz. 27 dilede hizmet sunan bu uygulama için herhangi bir internet ağına ya da mobil şebeke ihtiyaç duymuyorsunuz. Tek yapmanız gereken uygulamayı çalıştırmak ve fotoğrafını çekmek. 

Bir Bakışta Dünyayı Kendi Dilinizde Görün..

Konu ile ilgili Türkiye resmi blogundan açıklama yapan Google

“Google Çeviri uygulamasına gidip, İngilizcenin yanı sıra çeviri yapmak istediğiniz dili seçip kamera düğmesine basın. Her bir dil için (yaklaşık 2 MB boyutunda) küçük bir dil paketi yüklemeniz istenecek.

Bağlantı hızı düşük mobil şebekler pek çok gelişmekte olan pazarda online araçlara erişim konusunda zorluklara neden olabiliyor. Eğer mobil şebekelerin çekim gücünün problemli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, bu güncellememiz tam size göre. Anında görsel çeviriye ek olarak sesli konuşma modumuzu da (32 dil arasında gerçek zamanlı sesli çeviri yapacak şekilde) geliştirdik. Söz konusu güncellemeler birkaç gün içinde hem Android hem de iOS platformlarında yer almaya başlayacağını belirtti.”

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

Yorum Yazın