Google Asistan Nedir? Nasıl Kullanılır?


Google Asistan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Google Asistan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Asistan Nedir? Android telefonlara özel tasarlanan asistan uygulamasıdır. Sahip olduğu özellikleriyle Siri ile benzerdir. Kullanımı son derece kolay olan Google Asistan, günümüzde hayat kolaylaştırıcı nitelikleri ile ön plana çıkmayı başarıyor. Asistanı kullanmak için aktif bir Google hesabınız olması yeterli olacaktır.

Google asistan nedir? Nasıl kullanılır?

Asistanın sahip olduğu özellikleri pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Siri’ye rakip olarak çıkarılan Google asistan uygulaması her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladı. Google Asistan, Siri ve Cortana’sı gibi bir sesli dijital asistan uygulamalarından bir tanesidir. Android ve iOS platformlarında kullanılan Google Asistan’a bir şey sorduğunuz zaman o da size yanıt vermektedir. Peki,

Google Asistan teknolojisini Android ve iOS işletim sistemlerinde kolayca kullanabilirsiniz. Bu uygulamadan yararlanmak için Google, Play Store ya da App Store üzerinden destek alabilirsiniz. Asistan uygulaması kullanıcılara ücretsiz olarak sunulur.

Google Asistan ile neler yapabilirim?

Soru sormak ya da telefon etmek gibi pek çok alanda size yardım olmayı başaran Google Asistan pek alanda yanınızda olmaya devam ediyor. Google Asistan’dan yardım alabileceğiniz konular;

  • Asistana soru sorabilirsiniz,
  • Yakınınızda yer alan noktaları görebilirsiniz,
  • Görevlerinizi hatırlattırabilişiniz,
  • Telefon etmek için yardım alabilirsiniz,
  • Farklı alanda bilgileri talep edebilirsiniz,

Google Asistan yapay zeka teknolojisidir. Geliştirilme nedeni android kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaktır. Kullanımı son derece kolay olan bu uygulama zamanla popüler hale gelmeyi başardı. Google Asistan’ın geçmiş zamanlarda Türkiye desteği bulunmuyordu. Günümüzde ise bu uygulama tam sürümüyle Türkiye’de de kullanılıyor.

Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Google Asistan’ı kullanabilmek için ilk olarak uygulamayı aktif etmeniz gerekir. Bu işlemi yapabilmek için;

  • Durum çubuğu üzerinden Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra hesaplar kısmından Google Asistan’ı aktif duruma getirin.
  • Telefonunuzun ana ekranı üzerinde yer alan Google arama çubuğuna tıkladıktan sonra önünüze gelen talimatları yerine getirin.
  • Konum belirledikten sonra durumunuzu aktif hale getirin.
  • Uyarı mesajına kabul ettiğinizi belirtin.
İlginizi Çekebilir :  SEO İçin SSL Sertifikasının Önemi Nedir?

Bu uygulamaları yaptıktan sonra Google Asistan uygulamasını sesli şekilde açabilirsiniz. Üstelik telefonda yer alan uygulamalara güncelleme geldiği zaman Google Asistan sizleri bilgilendirmeye başlayacaktır.

Son zamanlarda yapay zekalar hakkında pek çok araştırma yapıldı. Bu araştırmalardan Google Asistan ve Siri’de nasibini aldı. Yapılan araştırmalarda Google Asistan’ın Siri’ye göre çok daha bilgili olduğu açıklandı. Sesli ve yazılı şekilde iletişim kurabileceğiniz Google Asistan uygulamasını siz de hemen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yeni telefon modellerinde direkt olarak Google Asistan yüklü bulunuyor. Google Asistan’ın zamanla dünya genelinde çok daha popüler olması bekleniyor. Google yetkililerinin yakın zamanda yapmış olduğu açıklamaya göre yapay zeka ile öğrenme metodundan yararlanan Google Asistan, kullanım oranı artmaya başladıkça kendini geliştirecek ve kullanıcılarına çok daha eksiksiz bilgiler vermeyi başaracak.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Browser ile ilgili sorunuzda birden fazla seçim yapılacağı anlamı çıkıyor. Son seçeneğin hepsi olması uygun olmamış. Teşekkür ederim.