En İyi Video Editleme Programları


Video Editleme Programları
Video Editleme Programları

Video editleme programları ile düzenleme ve diğer işlemleri yapabilirsiniz. En iyi video editleme programları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Peki, en iyi video editleme programları hangisidir?

Youtube ve diğer sosyal mecralara olan ilginin artması ile pek çok kişi özel videolar oluşturmak istiyor. Bunun için en iyi video editleme programları kullanılabilir. Çok daha kolay şekilde yapacağınız işlemler sayesinde, videolarınızı en iyi şekilde oluşturabilirsiniz.

Adobe Premiere Pro CC

Adobe’un Creative Cloud’a geçmesi, programa erişimi kolaylaştırdı. Bu sayede Premiere Pro profesyoneller tarafından en çok kullanılan bir program oldu. Bu alanda kendisini geliştirmiş ve ajanslar için de video editörlüğü yapan çok sayıda kişinin kullandığı program olduğunu söyleyebiliriz. Ücretsiz bir abonelik ile programa erişim sağlanabiliyor. Elbette programı denemeniz açısından ücretsiz bir deneme sürümü de oluşturulmuştur. Bunu deneyerek de programı inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Final Cut Pro X

Apple’ın Mac kullanıcıları için tasarlamış olan Final Cut Pro X, en çok kullanılan ve tercih edilen bir video editleme programıdır diyebiliriz. Ücretsiz deneme sürümü ile programı deneme fırsatı elde edebilirsiniz. Sizin için oluşturulan bu programda çok sayıda seçenek olduğundan, dilerseniz giriş yaparak özellikleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Avid Video Composer

Profesyoneller kullanılan programlardan biri Avid Video Composer’dır. Üst düzey video editörleri tarafından kullanılan bir program olduğunu bilmelisiniz. Filmlerde dahi kullanılan bir program olduğundan, son derece bu alanda kendini geliştiren kişiler için en iyi video editleme programları 2019 arasında ilk sıralarda yer alması gereken bir programdır. Elbette uzman olan kişiler için öneriliyor. Ücretsiz deneme sürümü üzerinden erişim sağlayabilir, kısıtlı özellikler ile ücretsiz deneme sürümü üzerinden dilediğiniz gibi programı kullanabilirsiniz

Shotcut

Youtube paylaşımları için en uygun olan programdır. Tamamen açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir yazılım olduğundan direkt olarak düzenlemelerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Adobe, cut, Final gibi çok üst düzey bir performans yoktur; ancak kesme – yapıştırma – ses düzenleme gibi alanlarda iyi bir şekilde kullanıldığında işinizi görebilir.

HitFilm Express

Yine profesyonel olarak kullanılan ücretsiz bir video programı olarak piyasada yer alıyor. Profesyoneller tarafından da kullanılan bir program olduğundan, öneri listemizde yerini alıyor. Dilediğiniz zaman indirerek, ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

iMovie

Mac ve İOS kullanıcı için oldukça basit bir video programı olarak karşınıza çıkıyor. Dilerseniz direkt olarak bu program üzerinden video editleyebilirsiniz. Hem videoların hızlı bir şekilde oluşturulması hem de kolay öğrenilecek olan bir program olduğundan önerilir. Ses düzenleme ve diğer işlemleriniz için uygun olduğunun söyleyebiliriz.

Yukarıda verilen programlar arasından video editleme programları seçiminizi özelliklere göre yapabilirsiniz. Sunulan bilgiler üzerinden doğru bir seçim ile programınızı belirleyebilirsiniz. Seçim sizin.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir