in

En İyi 5 Resim Boyutu Küçültme Sitesi

İnternet adresiniz yavaş çalıştığında ya da gönderilecek fotoğrafların boyutunun büyük olması size bazı zorluklar çıkarabilir. Bu tür zor zamanlarda sizlere yardımcı olacak bir konudan bahsedeceğiz. Özellikle site sahipleri adreslerine daha fazla ziyaretçi almak için küçük boyutlu resimler kullanarak web sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayabilir. Resim boyutu küçültme siteleri büyük boyutlu resim dosyalarından sizleri kurtarıyor. Peki hangi siteler güvenilir bir şekilde resimleri küçültüyor. Sizin için en iyi 5 resim boyutu küçültme sitesini inceledik.

Resim boyutunu küçültürken resimlerin kalitesinin orijinal olması gerekir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, kalitesi bozuk fotoğraf karesi gördükleri zaman sitenizden uzaklaşmaya başlar. Kalite ve boyut oranı en önemli konulardan bir tanesidir. Aşağıdaki siteler bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeden, internet üzerinden resimlerinizin boyutunu kaliteli bir şekilde küçülten sitelerden bahsedeceğiz.

İçerik Başlıkları Dizini - Kısayol Erişim Linkleri

Optimizilla

Optimizilla, düşük dosya boyutunda mükemmel kalitede küçültmeyi başarıyor. JPEG ve PNG fotoğraflarınızı bu araçla kolayca sıkıştırabilirsiniz. Bununla beraber önceki ve sonraki sürümleri gösteren kaydırıcı üzerinden görüntünüzün ön izlemesini yapabilirsiniz. Böylece boyutu küçülttükten sonra kalitesinde gözle görülür bir kayıp olmadan önce ne kadar optimize edeceğinizi görebilirsiniz. 20 görüntüye kadar yükleme yapmanızı sağlayan site her fotoğraf için sıkıştırma seviyesi bulunduruyor.

JPEG Optimizer

JPEG Optimizer, fotoğrafları internet üzerinden yüklemenizi ve sıkıştırmanızı sağlayan optimasyon araçlarından bir tanesidir. Bu site sadece JPEG dosyaları için çalışır. Görüntü sıkıştırma düzeyi çubuğu, fotoğraflarınızı istediğiniz gibi optimize etmenizi kolay hale getirir.

ImageRecycle

ImageRecycle, JPEG, PNG, GIF ve PDF formatlarında resimlerinizi kolayca sıkıştırabilir. Fotoğrafları optimize etmek için sürükleyip bırakmanız yeterlidir. İnternet sitenizi analiz etmenize ve sitenizdeki performansı artırmak için hangi resimlerin optimizasyona ihtiyaç duyacağını da göstermektedir.

Kraken

Kraken, fotoğrafları toplu olarak yüklemenizi ve en düşük dosya boyutlarına getirmenize yardımcı olur. Zaman kazanmak için sıkıştırılmış fotoğrafları tek tek ya da toplu olarak indirebilirsiniz. Kraken ayrıca, dosyaları Dropbox’a ya da Google sürücüsünden dosyaları içe aktarmanızı sağlar.

CompressNow

CompressNow, toplu yüklemeye izin veren optimizasyon araçlarından bir tanesidir. JPEG, PNG ve GIF resimlerinizi bilgisayardan üzerinden yükleyebilir ve görüntünün sıkıştırma yüzdesini ayarlayabilirsiniz. Tek seferde 10 görüntüye kadar resim sıkıştırma işlemi yapabilirsiniz.

Resimlerinizi sitenize yüklemeden önce sıkıştırmak yapılacak en doğru uygulamadır. İnternet adresinizde kullanılan çok sayıda resim bulunabilir. Bu nedenle sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmak için görüntüleri optimize edebilirsiniz. Bu kılavuzda, görüntü sıkıştırma için en iyi ücretsiz görüntü optimizasyon aracını paylaştık. Adobe Photoshop gibi yazılımların pahalı olması ve birçok web sitesi maliyetli bir işlem gerçekleştirir. Online olarak şaşırtıcı sonuçlar elde etmek için hemen bu adreslerden destek alabilirsiniz. Tam boyutlu resimlerin resimler internet adresinize geç yüklenir. Resimlerinizi optimize ederek web sitenizi hızlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Database Nedir?

Database Nedir? Veritabanı Türleri Nelerdir?

Google Alternatifi 12 Arama Motoru