in

E-Mail’lerinizin Başına Gelebilecek 5 Kötü Şey

E – mail, iş hayatında hepimizin en sık kullandığı iletişim aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bize tüm gün boyunca aracılık eden e-maillerin, aslında iş hayatı için ne kadar önemli olduğunu ve geriye dönük olarak bakıldığında da hayatımızı kolaylaştırabildiğini unutmamalıyız. Bu noktada, maillerin korunması ve güvende olması hayati önem arz etmektedir. Peki e- mail’lerimizin başına gelebilecek kötü şeyler nelerdir?

1. Dolan mail kotanız sebebiyle, maillerinizin gelmemesi

Mail kotanızı düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Kotanız dolduğu takdirde, size gelen mailleri alamayabilirsiniz ve belki de işinizle ilgili çok önemli bir maili kaçırabilirsiniz.

2. Çalışanlarınızın, önemli bir maili isteyerek ya da istemeden silmesi

Mailler, iş hayatının olmazsa olmazlarından oluşmaktadır. Ancak bazı durumlarda, size gelen önemli mailleri, belki kotanız dolduğu için silmek isteyeceksiniz ya da farkında olmadan maili direkt olarak çöp kutusuna taşıyacaksınız.

3. Çalışanınızın işten ayrılması sonucu, maillerinin tamamının silmesi

İşten ayrılan bir çalışanınız, maillerini silerek işini bırakabilir. Böyle bir durumda, geriye dönük bir tarama yapmak isterseniz, bu maillere ulaşamayacaksınız. Unutmayın ki, bazı mailler, geriye dönük olarak bakıldığında hayat kurtarabilir.

4. E- Maillerinize eklediğiniz dosya eklerinizin kaybolması

Bazı durumlarda maillerinize eklediğiniz dosyaları bulamayabilir, yönlendirme işlemi sırasında eki eklemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda mailiniz ile birlikte gönderdiğiniz dosyaları kaybetmeniz işlerinizin aksaması noktasında oldukça can sıkıcı sonuçlar meydana getirebilir.

5. Haberiniz olmadan mail gönderilmesi ve mailin yanlış kişilere iletilmesi

Çalışanlarınız, işiniz ve kurumunuzla ilgisi olmayan eksik ve/veya yanlış mailler gönderebilir. Böyle bir durumdan sizin haberinizin olmaması, işlerin yanlış gitmesine ve bu yanlışlığın uzamasına sebep olabilir.

Yukarıda saymış olduğumuz E-Mail ile ilgili olumsuz durumları önlemek için Natro, E-Posta Arşivi hizmetini müşterilerine sundu.

E-Posta arşivi hizmeti ile, tüm e-posta trafiğinizi güven altına alabilirsiniz. Çalışanlarınız mailleri yanlışlıkla ya da kasten silse bile, silinen tüm mailleri arşivinizde bulabilirsiniz. Aynı şekilde işten ayrılan bir çalışanınızın maillerinde, geriye dönük bir arama yapmak isterseniz, dilediğiniz iletiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Her personelin, şirket içi tüm yazışmaları arşivlenir. Böylece yanlış giden bir durum sezdiğinizde, mailleri rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Üstelik 50 GB disk alanı ile, kota probleminiz de ortadan kalkmış oluyor. Ürünü incelemek ve satın almak isterseniz, buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DNS Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Unsur

Outlook 2010 E-Posta Yapılandırma Ayarları