Sunucuda Sanal KVM Bağlantısı Nasıl Kurulur? [Adım Adım Kurulum]


3 shares

Intel® Q67 – Q77 – Q87 Chipset

Sanal KVM Uzaktan Kontrol aracıyla herhangi bir üst düzey sorun olduğunda mutlaka size Teamviwer, Terminal Servis tarzı yazılımlardan daha fazla destek sağlayacaktır. Sanal KVM ile sunucunuza, BIOS seviyesinde erişim sağlayıp yönetebilirsiniz. Sunucu kapalıyken ya da işletim sistemi hatalarında dahi, en az çabayla kontrolü elinize almanıza sağlar. Sanal KVM, uzaktan bakım ile zaman kaybı yaşamanızı önler.

Sanal KVM, fiziksel harici bir donanım olmamaktadır. Sunucularda kullanılan ana kartın desteği ile birlikte yazılımsal olarak sunucunuza monitör, klavye, mouse, ve dvdrom özelliklerini kazandırarak sunucunuz sanki hemen yanınızdaymış gibi işlem yapabilirsiniz.

Adım 1:

Müşteri Panelinize giriş yaptıktan sonra, “Sunucu Yönetimi” > “Dedicated Sunucular” bölümünden, Sanal KVM konsol bağlantısı yapmak istediğiniz sunucuya “Yönet” diyerek devam edebilirsiniz. Açılan ekranda “Durum” bölümünün altında yer alan “Konsol” butonuna tıklayarak, “Natro Tünel” programı ve “KVM Konsol” erişim bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Adım 2:

Yukarıdaki işlemin ardından, tünel uygulaması olan “natrotunel.exe” indirmeniz gerekmektedir.

Adım 3:

Tünel kodunuz ve tünel şifrenizle “natrotunel” uygulamasına giriş yaptıktan sonra, KVM erişim bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu ekranda, karşınıza çıkacak olan “VNC viewer Plus Download” bölümüne tıklayarak “Vnc Viever Plus” uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

            

Adım 4:

İndirime işleminden sonra, indirilenler klasöründen uygulamayı açarak, “natrotünel” uygulamasındaki bağlantı adresini girerek, “Connect”butonuna tıklayabilirsiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan ekranda,  natro tünel uygulamasındaki kullanıcı adı ve şifrenizi girerek erişim işlemini tamamlayabilirsiniz.

       

Adım 5:

Intel AMT KVM ile sunucunuzu kapatabilir, istediğiniz zaman tekrar açabilir, yeniden başlatabilir ve sıfırdan işletim sistemi kurulumu yapabilirsiniz.

DİSK MOUNT ETME

Adım 1:

Açılan ekranda “disk” ikonuna tıkladığınızda, “Mount Disk Images”ekranı karşınıza çıkacaktır. Arından, açılan pencerede “CD/DVD” satırında bulunan “Browse…” butonuna tıklayarak dosya görüntüleme ekranını açmanız gerekmektedir.

 Adım 2:

Bu ekranda bilgisayarınızdan dilediğiniz İSO dosya formatını tanımlayabilirsiniz. Tanımladığınız dosya ile boot edebilir, işletim sistemine de tanımlama yapabilirsiniz.

Adım 3:

Power butonuna tıklarak, karşınıza çıkacak olan ekran ile sunucunuzu kapatabilir, istediğiniz zaman tekrar açabilir veya yeniden başlatabilirsiniz.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir