CyberPanel Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?


CyberPanel yenilikçi barındırma kontrol panelidir. LiteSpeed’in içerisinde bulunan popüler LScache optimizasyon  eklentisi dahil olmak üzere bir çok yeni geliştirme sunmaktadır.

Kendi içerisinde web sitesi barındırma ve mail hizmeti kullanabileceğiniz. Kolay bir ara yüze sahiptir. Web sitelerinizi yine kendi içinde bulunan WordPress, PrestaShop, Joomla, gibi popüler açık kaynak kodlu bir çok içerik yönetim sitemi uygulamanın tek tuşla otomatik olarak kurulumuna olanak sağlamaktadır. Panel kurulumunu Centos, Debian, Ubuntu gibi işletim sistemlerine kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Minimum olarak sistem gereksinimi Centos 7.x ,Python 2.7 ,1024MB yada daha yüksek bir bellek, 10 GB disk alanı yeterli olmaktadır.

İçerisinde kurulu olarak gelen servisler şu şekildedir.

Web tarayıcı üzerinden https://ipadresiniz:8090 yazarak panele erişim sağlayabilirsiniz.

Tabi ki kurulum sonrasında CyberPanel şifrenizi unutabilirsiniz. Standart olarak kullanıcı adı “admin” olarak gelmektedir. Şifre ise 1234567 olarak gelmektedir. Eğer ki erişim sağlayamadıysanız veya değişiklik sağladığınız şifreyi unuttuysanız. CyberPanel SSH üzerinden şifre sıfırlama imkanı sunmaktadır. Bu işlemi sadece 5 dakika içerisinde hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki işlem adımlarını doğru bir şekilde takip etmektedir.

İlk olarak sunucuya Putty gibi SSH programlarından birini kullanarak bağlantı kurunuz.

Eğer Putty yok ise  https://www.natro.com/Hemendestek/programlar linki üzerinden Putty programını hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

İlk defa SSH bağlantısı yapacak iseniz https://www.natro.com/blog/ssh-nedir/ üzerinde yer alan makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

(SSH erişim bilgilerini bilmiyor iseniz ve değişiklik sağlamadıysanız natro.com üzerinden sunucu detay sayfasından görebilirsiniz.)

Cyberpanel Şifre sıfırlama

Erişim sağladıktan sonra işlem çok basit aşağıda yer alan komutu yazarak Enter tuşuna basınız.

python /usr/local/CyberCP/plogical/adminPass.py –password yenişifre

NOT : Yenişifre yazan bölüme atamak istediğiniz şifreyi yazmanız gerekmektedir.

Admin password successfully changed! Yazını gördüğünüz de şifreniz yazmış olduğunuz  şifre olarak belirlenmiş olacaktır.  Daha sonra https://ipadresiniz:8090 üzerinden giriş sağlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir