in , ,

Cloud Hosting Kontrol Paneli – Giriş Bilgileri Güncelleme

Bu makalemizde ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ bilgilerinizi nasıl güncelleyebileceğiniz konusunda ekran görüntüleri ile birlikte yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle natro.com üzerinden müşteri panelimize giriş yapmamız gerekmektedir.

1.) Müşteri panelimizdeki ‘Web Sitesi Yönetimi‘ menüsünde bulunan ‘Web Hosting Hesapları’ seçeneğine tıklıyoruz.

2.) Açılan sayfada ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli‘ bilgilerini güncellemek veya sayfada görüntülediğimiz hesap adını değiştirmek istediğimiz web hosting paketimizin bulunduğu satırda yer alan ve ekran görüntüsünde belirtilen tuşa tıklıyoruz.

3.) Bu menüde öncelikle mevcut ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ giriş bilgilerimizi öğrenmemiz gerekmektedir. Ekran görüntüsünde belirtilen simgeye tıklıyoruz. Açılan pencerede ‘Hizmet Numaranız‘ ve ‘Hizmet Şifreniz‘ bilgileri ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ için kullanacağınız bilgilerdir, bu bilgileri not ediyoruz.

4.) Yine aynı menüde bulunan ve ekran görüntüsünde belirtilen simgeye tıklıyoruz ve doğrudan ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ sayfamıza giriş yapıyoruz.

5.) ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ sayfamıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan hesap adına tıklıyoruz ve açılan menüde ‘Bilgi Güncelle‘ linkine tıklıyoruz.

6.) Açılan sayfada ‘Kullanıcı Adı‘ kutucuğuna hem müşteri panelimizdeki ‘Hosting Yönetimi’ sayfamızda ‘Hesap Adı’ sütununda görünmesini istediğimiz ismi hem de ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli’ sayfamıza giriş yaparken kullanıcı adımızı yazıyoruz. Yani ‘Kullanıcı Adı’ kutucuğuna yazacağımız bilgi ‘Cloud Hosting Kontrol Paneli‘ giriş işleminde kullanacağımız kullanıcı adı olacaktır ve aynı zamanda müşteri panelindeki ‘Hosting Yönetimi’ sayfamızda ‘Hesap Adı‘ sütunun görünen isim olacaktır.

Kullanıcı adımızı yazdıktan sonra şifremizde değişiklik yapmak istemiyorsak sadece ‘Eski Şifreniz‘ kutucuğuna az önce ‘Aktivasyon İletisi‘ penceresinde not ettiğimiz hizmet şifresini yazıyoruz ve ‘Güncelle‘ tuşuna tıklıyoruz.

Eğer şifremizi de değiştirmek istiyorsak ‘Yeni Şifreniz‘ ve ‘Yeni Şifreniz Tekrar‘ kutucuklarına yeni şifremizi yazıp ‘Güncelle‘ tuşuna tıklıyoruz ve işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Faydalı olması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proticaret Kurulum Adımları

İçerik Pazarlama Stratejisi Hazırlamak İçin 6 Öneri