in

Backorder Nedir ?

 Backorder ise alan adı ön kayıt sistemidir. Pending delete sürecine giren alan adları backorder sitelerinde listelenir.

Alan adının süresinin bitiminden sonra yurt dışı veya yurt içi backorder hizmeti sunan firmaların her 30 saniye ile 1 dakika arasında alan adının sorgu yapılması işlemidir. Alan adı silindiği takdirde alan adına sahip olmak için bu hizmeti sağlayan firmalar kıyasıya yarış içindedir. Alan adının süresi bittikten sonra firmalar bu alan adına sahip olur ve eğer sizden başka aynı firma içinde teklif veren yok ise direkt olarak alan adının sahibi olursunuz. Eğer sizden başka talibi var ise açık arttırmaya gidebilir. Bu firmadan firmaya farklılık gösterir. Alan adı fiyatından daha pahalı bir şekilde bu hizmet sunulur. Yasal firmalardan ziyade illegal hizmet veren siteler de vardır.

Backorder hizmeti ücretli midir ?

Firmalar elbette ki bu hizmet karşılığında bir ücret talep ederler. Dünya üzerinde bu hizmeti sunan çeşitli firmalar ,yaklaşık olarak 30-50$ arası bu hizmeti sunmaktadırlar.

Domaini elde edemezsem param iade edilir mi ?

Firmaya göre değişmekle birlikte, genel olarak firmalar başarısız backorderlar ile ilgili ücret iadesi ya da başka bir domain için bu hakkınızı kullanma imkanı veriyor.

Alan adlarına ilgi duyan ve bu alanda çalışmalar yapan herkese güzel bir haberimiz var. Türkiye’de barındırdığı 350.000 e yakın domain ile domain sektörünün önemli oyuncularından olan Natro, “Natro Backorder“ hizmetini sizlerin kullanımına sundu .Türkiye’de yüksek fiyatlarla sunulan bu hizmeti, çok uygun fiyatlarla  sunmaya başlayan Natro, backorder hizmeti için Natro Web Hosting üzerinden alan adı sorgusu yapabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle

9 Yorum Mevcut

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Raid Nedir?

Devlerin Domain Savaşları