in

Android Uygulaması Nasıl Yapılır? Android Uygulama Siteleri Nelerdir?

Google özellikle android kullanıcıları için atmış olduğu büyük adım ile Android uygulaması geliştirme imkanı sağlamaktadır.

Android kullanıcıları için Google tarafından gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde android uygulaması nasıl yapılır? Özellikle son dönemde merak edilen konulardan biridir. Yeni uygulama geliştirmek isteyenler için 25 $ ücret ödenmesi durumunda gerekli işlemlerin yapılmasına imkan sağlanmaktadır.

Java dili kullanmayı bilen kullanıcılar uygulama hazırlayabilirler. Özellikle android pazarında iyi para kazanmak isteyenler yenilikçi fikirlerini uygulamalara dönüştürebilirler. Bunun için kafanıza tasarlamış olduğunuz projeye uygun şekilde çalışma yapmanız yeterli olmaktadır. İlk aşamada uygulama hazırlayabilmek için gerekli olan programların kurulumunun yapılması gerekir. Programların kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından uygulama hazırlanabilir.

Eclipse Kurulumu

Kullanacağınız bilgisayar üzerinden öncelikle eclipse kurulumu gerçekleştirmeniz gerekir. Kullanımı basit olması ve aynı zamanda uzmanlık için de kullanıma sağlanabilmesi nedeniyle tercih edilen derleyicilerden biridir. Kurulum işleminin sorunsuz şekilde yapılabilmesi için öncelikle programın indirilmesi gerekir. Daha sonrasında herhangi bir sorun yaşamadan adımları takip ederek kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımının basit olması özellikle yeni kullanıcılar için gerekli işlemlerin daha kolay şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda uzmanlar için de tercih edilebilecek derleyiciler arasında yer almaktadır.

Java JDK İndirme 

Uygulama hazırlamak isteyenlerin jdk 5 kurulumunu gerçekleştirmesi gerekir. Bunun için öncelikle indirme işlemini başlatmanız gerekir. Uygulamayı gerçekleştireceğiniz bilgisayar üzerinden yapacağınız indirme işlemlerinin ardından kurulumu aşamalı şekilde gerçekleştirebilir ve daha sonrasında kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Java dilini bilmeyenler kolayca öğrenebilirler. Basit olması özellikle daha kısa süre içerisinde hakim olmanız açısından etkilidir. Uygulama hazırlamak isteyenler kısa süre içerisinde yeterli bilgiye sahip olarak istedikleri uygulamayı hazırlayabilirler.

Android SDK Araçları

Yapmak istediğiniz uygulama için android sdk araçlarını indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemini güvenli şekilde gerçekleştirmeniz daha sonrasında yapacağınız uygulama için hangi bir sorun yaşamadan gerekli işlemleri devam ettirmenizi sağlamaktadır. İndirme işleminin tamamlanmasının ardından kurulum işlemi aşamasına geçebilirsiniz. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra android uygulama hazırlama için gerekli olan araçlara sahip olursunuz.

Android Uygulama Siteleri Nelerdir?

Android işletim sistemi ile kullanmış olduğunuz cihazlar için hazırlanmış olan uygulamalara ulaşmak için Google play özellikle tercih edeceğiniz platform olarak birbirinden farklı uygulama seçeneklerini sunmaktadır. Farklı işlemlerin yapılabilmesi için hazırlanmış olan uygulamalara ulaşmak isteyen kullanıcılar Google play üzerinden yapacakları aramalar sonucunda istedikleri uygulamalara kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Aynı zamanda farklı seçenekleri değerlendirmek isteyenler için android uygulama siteleri nelerdir? Merak edilen konulardan biridir. Geliştirilen özellikler ve uygulama seçenekleri kullanıcılar için yapılacak olan işlemlerin daha kolay hale getirilmesini sağlamaktadır. Pek çok farklı avantaj sağlaması nedeniyle tercih edilen uygulamalar kullanım amaçlarına göre ayrılmaktadır. Tercih edilen sitelerin güvenli olması önemlidir. İndirme işleminin bu sayede sorunsuz şekilde yapılması sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nesne Tabanlı Programlama Nedir? Örnekleri Nelerdir?

Nesne Tabanlı Programlama Nedir? Örnekleri Nelerdir?

Bilgisayar Virüsü Nedir Popüler Bilgisayar Virüsleri Nelerdir?

Bilgisayar Virüsü Nedir? Popüler Bilgisayar Virüsleri Nelerdir?