in , ,

8 Adımda Natro WordPress Hosting Paneli

Adım 2: Yeni WordPress Sitesi Nasıl Oluşturulur?

 • Adım 1’de de bahsettiğimiz gibi, WordPress Hosting yönetim sayfanızı açabilirsiniz. Ardından, sayfanın altında bulunan ”Yeni WordPress Sitesi Oluştur” bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Yeni WordPress sitesi oluşturabilmek için, öncelikle alan adınızın nameserver(ns) bilgilerini , “ns1.natrohost.com” ve “ns2.natrohost.com” olarak güncellememiz gerekiyor.

 • Bu işlemin ardından, karşınıza alan adı ekleyebileceğiniz alan çıkacaktır. “ns” yönlendirdiyseniz, ekle dediğinizde ve alan adınızı yazdığınızda otomatik olarak kabul edecektir.

 • Daha sonra, alan adınızın başarıyla eklendiği ile ilgili bir bilgi ekranı ile karşılaşacaksınız. Burada, görselde de gösterildiği gibi kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda, kurulum talebiniz kuyruk sırasına alınacak ve ortalama 3 dakika içerisinde otomatik olarak WordPress yapılandırılarak, kısa süre içerisinde kurulumu tamamlanacaktır. 

5 Yorum Mevcut

Yorum Yazın
 1. Merhaba, natro sınırsız web hosting paketim var ve kendi hesabımdan arkadaşlarımın da websitelerini hazırlayıp bu hostingde barındırıyorum. bu durum websitelerimin hızını etkileyecek bir şey midir, ya da ileride website sayısı arttıkça problem yaşar mıyım?

  • Ümit Bey Merhabalar ;

   Sınırsız hosting paketlerimizin aslında sınırı ram miktarı ile ölçülmektedir. Aslında bu da bir sınır değildir. Hesaplaması ise şu şekilde yapılmaktadır. Pakete eklenilen siteler ne kadar fazla olursa kaynaktan o kadar yararlanmaktadır. Örnek olarak wordpress eklentileri daha çok yoğunluk yaratırken html siteler de pek de hız kaybı yaşatmayacaktır. Eklenilen web siteleri bunun ile orantılı olarak hızlı ve yavaş açılacaktır.

 2. Merhabalar. Ben yine Natro’nun sınırsız hosting paketinde kurulu olarak wordpress sitemi kullanıyorum. ( blogrehberiniz.com ) Acaba ücret olarak daha uygun gibi gelen bu wordpress hostinge geçmem faydalı olur mu? Kullanım alanı ya da trafik olarak ileride bir sorun yaşatır mı?

  • Recep Bey Merhaba ;

   WordPress paketimiz ile normal paketimiz arasında ki farklar normal paketimiz de cpanel subdomain ektra ftp hesabı gibi özellikler bulunmaktadır. WordPress paketimizin avantajı ise sunucumuz sadece wordpress alt yapısına optimize edilmiş bir yapıda uygun fiyat yüksek performans olarak düşünülmüştür. Ama wordpress paketimizde sadece wp-admin ve ftp olarak wp-content erişimi bulunmaktadır. İki paketimizin de genel yapısı bu şekilde hangisi sizin için uygun ise geçiş yapabilirsiniz.

   • wordPress paketi satın aldım, fakat atın almış olduğum video temasını kullanamadım, sisteminiz izin vermedi, elde olanlarla mı yetinmek zorunda kalıyoruz o zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IDN Nedir? Türkiye’de IDN Kullanılıyor Mu?

Sevgililer Günü’ne Özel 500 TL’ye varan Hediye Çeki Fırsatı!