Natro, müşterilerine her zaman, kolay, kullanılabilir, optimize paneller ve hizmetler sunmaktadır. Dünyanın en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi olan WordPress için, özel olarak düzenlenen hosting planları ile yazılım ve tasarım detaylarıyla uğraşmadan en hızlı ve en pratik şekilde bir web sitesi sahibi olabilir ve onu kolayca yönetebilirsiniz. Bugün, sizlere bir demo niteliğinde olacak şekilde, WordPress Hosting Natro üzerinden nasıl yönetilir?, Mail hesapları nasıl oluşturulur?, Yedekleme hizmeti nasıl çalışıyor?, gibi aklınıza takılan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Adım 1: WordPress Hosting Yönetim Paneline Nasıl Girilir?

 • Öncelikle bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için, müşteri panelinizde aktif bir WordPress Hosting hesabınız bulunması gerekmektedir.
 • Müşteri paneli ana sayfasından aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, Hosting Yönetimi > WordPress Hosting hesapları adımını takip edebilirsiniz.

 • WordPress Hosting hesapları bölümünden, mevcut paketinize “Yönet” diyerek, paket içeriğine ulaşabilirsiniz. Detay sayfasında yer alan WP Admin butonuna tıklayarak WordPress yönetim paneline kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8
Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

5 Yorum Mevcut

 1. Merhaba, natro sınırsız web hosting paketim var ve kendi hesabımdan arkadaşlarımın da websitelerini hazırlayıp bu hostingde barındırıyorum. bu durum websitelerimin hızını etkileyecek bir şey midir, ya da ileride website sayısı arttıkça problem yaşar mıyım?

  • Ümit Bey Merhabalar ;

   Sınırsız hosting paketlerimizin aslında sınırı ram miktarı ile ölçülmektedir. Aslında bu da bir sınır değildir. Hesaplaması ise şu şekilde yapılmaktadır. Pakete eklenilen siteler ne kadar fazla olursa kaynaktan o kadar yararlanmaktadır. Örnek olarak wordpress eklentileri daha çok yoğunluk yaratırken html siteler de pek de hız kaybı yaşatmayacaktır. Eklenilen web siteleri bunun ile orantılı olarak hızlı ve yavaş açılacaktır.

 2. RECEP SATILMIŞ Yanıtla

  Merhabalar. Ben yine Natro’nun sınırsız hosting paketinde kurulu olarak wordpress sitemi kullanıyorum. ( blogrehberiniz.com ) Acaba ücret olarak daha uygun gibi gelen bu wordpress hostinge geçmem faydalı olur mu? Kullanım alanı ya da trafik olarak ileride bir sorun yaşatır mı?

  • Recep Bey Merhaba ;

   WordPress paketimiz ile normal paketimiz arasında ki farklar normal paketimiz de cpanel subdomain ektra ftp hesabı gibi özellikler bulunmaktadır. WordPress paketimizin avantajı ise sunucumuz sadece wordpress alt yapısına optimize edilmiş bir yapıda uygun fiyat yüksek performans olarak düşünülmüştür. Ama wordpress paketimizde sadece wp-admin ve ftp olarak wp-content erişimi bulunmaktadır. İki paketimizin de genel yapısı bu şekilde hangisi sizin için uygun ise geçiş yapabilirsiniz.

   • wordPress paketi satın aldım, fakat atın almış olduğum video temasını kullanamadım, sisteminiz izin vermedi, elde olanlarla mı yetinmek zorunda kalıyoruz o zaman

Yorum Yazın