• Multi-Platform Cloud Teknolojisi
  Multi-Platform® Cloud Hosting  

  • O.G Doğru Şube enerji kaynağı

  • Yedekli dizel jenaratörler

  • N+1 Yedekli UPS Sistemi

  • N+1 Yedekli Klima Sistemi

  • Duman ve gaz dedektörleri.

  • FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi.

  • UTP HF Cat6 kablolama

  • Tamamı HF enerji kablolama.

  • Ayrılmış ATX veya Rack sunucu alanları.

  • Tam, Yarım Rack kabinet kiralama.

  • Ayrılmış alan (Data Space).

  • 7/24 monitoring, teknik destek.

   

  Detaylı bilgi için data center sayfamızı ziyaret edin

  Kullanımı kolay, dağınık yapıda planlanmış, ölçeklenebilir, farklı işletim sistemlerinin sunduğu farklı script dillerini en yüksek performansla destekleyen, yapısı bakımından en güncel web hosting platformudur.
  Bağımsız roller, genişleyebilir kaynaklar.
  Web sunucuları, e-posta sunucuları, veri tabanı sunucuları ayrı ayrı kaynak havuzlarından beslenmektedir. Sunucuların kaynak kullanımı bulutun içinde sürekli izlenmekte ve gerektiği anda otomatik olarak genişletilebilmektedir. Yüksek kapasiteli load-balancer cihazları, yükü başarıyla sunucular arasında dağıtabilmektedir.
  Her bir web sitesinin en yüksek performansla çalışabilmesi için kaynak havuzuna düzenli olarak yeni sunucu, işlemci, disk alanı ve hafıza kaynağı eklenmektedir.
  Windows ya da Linux fark etmez.
  Uygulamanızı barındırmak istediğiniz platformu, dağınık yapıda yayılmış aktif web sunucuları arasından siz seçersiniz. Bu web sunucuları güncel Windows yada Linux sürümleri olabileceği gibi, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazır edilmiş daha önceki sürümlerde olabilir.
  Yedekli ve yüksek bant genişliği.
  Multi-platform hosting altyapısında, yurtiçinde üç farklı fiber erişim operatöründen sağlanan, her biri 10Gbit kapasiteli erişim kullanılmaktadır. Ayrıca, Çizgi Telekomünikasyon A.Ş veri merkezi, sunduğu bir çok ayırt edici özellikle web sitelerinizin en yüksek kesintisizlik oranıyla yayında kalabilmesine imkan vermektedir.
  Erişim noktası fark etmez.
  Sunucu kaynakları, farklı lokasyonlardan seçilebilir. Örnek olarak web sitenizin görsel dosyalarının yayını yurtdışından, içeriği yurtiçinden yayınlanabilir. Ya da e-postalarınız yurtdışından , web siteniz yurtiçinden yayınlanabilir.
  Ayırt Edici Özellikler
  Müşteri Destek Hizmeti
  Natro.com müşteri desteği, tüm diğer destek hizmetlerinden farklı olarak size özel tahsis edilmiş bir esas, bir de yedek müşteri destek uzmanınız olmasına imkân verir.

  Sizi her zaman tanıyacak olan müşteri destek uzmanlarınızla direkt olarak iletişim kurabilirsiniz. Bu yapı, sizin çözüme en hızlı şekilde ulaşabilmeniz için tasarlanmıştır. 09:00-19:00 olan standart mesai saatleri içinde direkt telefon yada e-posta desteği alabilirsiniz.

  Ayrıca mesai saatleri dışında nöbetçi müşteri destek uzmanıyla acil müdahale gerektiren durumları çözüme ulaştırabilirsiniz.

  Natro.com sorumlulukları kapsamında, network ekipmanlarını, işletim sistemlerini, sunucu uygulamalarını her zaman güncel tutmaktadır. Web sitenizin güvenliği, kesintisizliği ve sunucu performansıyla ilgili çalışmalar natro.com sorumluluğundadır.
  Kontrol Paneli
  Bir çok standart web hosting hizmeti sağlayıcısı, bilenen kontrol paneli yazılımlarını kullanmaktadırlar.

  Bu yazılımlar birçok işlemi yapmak için üretildiklerinden karmaşık olabilmektedirler. Oysa multi-platform cloud hosting mimarisinde, Çizgi Telekomünikasyon A.Ş yazılımcıları tarafından geliştirilmiş, tamamı Türkçe ve kullanımı son derece kolay olan çözüme yönelik bir kontrol paneli kullanılmaktadır.

  Yeni host hesaplarının oluşturulması ve yönetilmesi, e-posta hesap yönetimi, veritabanı yönetimi veya yedekleme işlemleri çok basit ekranlar vasıtasıyla kolayca yapılabilmektedir.
  natro® Multi Platform Cloud Hosting
  Standart web hosting hizmetinde, aynı sunucu üzerinde farklı farklı servisler çalışır.

  Web servisi, e-posta servisi, veri tabanı servisi aynı sunucu üzerinde kaynak harcarlar. Bu durum hem servislerin performansının düşmesine, hem de güvenlik bakımında risklere sebep verir. Oysa multi-platform cloud hosting mimarisinde tüm servisler ayrı sunucular üzerinde çalışırlar. Örnek olarak e-posta servisinde oluşan aşırı kaynak tüketimi, hiçbir şekilde web servisini etkilemeyecektir.

  Ayrıca bulut mimarisinde sunucular çalışma kaynaklarını büyük bir kaynak havuzundan sağlarlar. Sunucu daha fazla kaynağa ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak kaynak havuzundan ihtiyacı olan işlemci, hafıza ya da disk alanı kaynağını karşılar.
  Çizgi Telekomünikasyon A.Ş Datacenter
  Yerleşim
  Çizgi Telekomünikasyon A.Ş birçok büyük Internet Servis sağlayıcının ve Türk Telekom Avrupa yakası merkez santralinin bulunduğu İstanbul Gayrettepe'de faaliyet göstermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun, topraklama kontrolleri düzenli olarak yapılan, direkt şube enerji hattına sahip bir binada veri merkezi ve ofis alanı olarak hizmet verilmektedir.
  Ofis Alanı
  Çizgi Telekomünikasyon A.Ş 290m² lik bir ofis alanında hizmet vermektedir. Firma çalışanlarımız ve bizi ziyaret eden müşterilerimiz için her türlü detay düşünülmüştür. Ofis alanı içinde kesintisiz enerji ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır. Arzu eden müşterilerimiz günün herhangi bir saatinde ofisimize gelip, sunucularıyla ilgili çalışma yapabilmekteler. İhtiyaç duyabilecekleri her türlü donanım yada yazılım ihtiyacı firmamız tarafında temin edilebilmektedir.
  Güç Üniteleri
  Çizgi Telekom veri merkezi için direkt şube enerji hattı tahsis edilmiştir. Güvenlik ve yedeklilik için gereken tüm detaylar düşünülmüştür. Kesintisiz enerji için n+1 Yedekli UPS altyapısı ve bir adet 450 KVA dizel jeneratör bulunmaktadır. Tesisatın topraklama kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.Tüm enerji altyapısı plc kontrollü ve izlenebilir özelliktedir.
  Güvenlik
  Tüm ofis ve data center alanı 7/24 güvenlik kameralarıyla izlenmektedir ve görüntü kayıtları güvenlik için saklanmaktadır. Data Center girişinde manyetik kartlı sistem kullanılmaktadır ve sadece ofis içinde yetkili kişilerin girişine izin verilmiştir. Ayrıca; tüm ofis alanını kontrol eden kablosuz alarm sistemi, özel güvenlik izleme merkezine bağlı şekilde çalışmaktadır.
  Datacenter Genel Özellikleri

  • O.G Doğru Şube enerji kaynağı

  • Yedekli dizel jenaratörler

  • N+1 Yedekli UPS Sistemi

  • N+1 Yedekli Klima Sistemi

  • Duman ve gaz dedektörleri.

  • FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi.

  • UTP HF Cat6 kablolama

  • Tamamı HF enerji kablolama.

  • Ayrılmış ATX veya Rack sunucu alanları.

  • Tam, Yarım Rack kabinet kiralama.

  • Ayrılmış alan (Data Space).

  • 7/24 monitoring, teknik destek.

 •