• .comtr uzantılı alan adları için genel bilgiler aşağıdaki gibidir.
  Alan Adı Uzantısı Yeni Kayıt Yenileme Transfer
  .com.tr 18,8$ / Yıl 18,8$ / Yıl 18,8$ / Yıl
  .comtr Alan adları için Yaşam Periyodu
  Alan Adı Müsait : : Alan adı müsait durumdadır. natro® üzerinden, 1 Yıllık 18,8$ tutar ile kayıt edebilirsiniz.
  Alan Adı Aktif [Active] : 1 - 5 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
  Alan Adı Askıda [On Hold Period] : 0 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
  Alan Adı Rehinde [Redemption Period] : 0 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 0 $ ceza bedelinin ve 18,8$ / 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
  Alan Adı Silinecek [Pending Delete Period] : 90 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

  Uyarı !! ; Bazı uluslararası firmalar ,daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.

  Alan Adı Yeniden Müsait : Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
 • Açıklama : Gerçek ve tüzel kişiliklerin, esas olarak ticari amaçlıkullanımlarına yönelik alt alan adı.
  Kullanım Alanı : “.com.tr”, “.info.tr” ve “.biz.tr” alt alan adları ile, esas olarak ticari faaliyettebulunan veya ticari bir amaç için internette yer almak isteyen gerçek ve tüzelkişilerin internette belirli alanlarda sınıflandırılması amaçlanmıştır. Bu amaçlaalan adı almak isteyen kişilerin kendilerini internette ifade etmesinin yollarınıaçmak, bu alandaki internet tabanlı hizmetlerin (web sayfaları, e-posta, vb.)sayısını artırmak ve internetin ticari alanda kullanımını yaygınlaştırmakhedeflenmektedir.
  Kısıtlamalar :
  Kayıt Koşulu : Belgeli alan adı kayıtı.
  Kayıt için Şartlar : 1-5 Yıl arası yeni .comtr alan adı kaydı yapabilirsiniz.
  Whois Server : whois.nic.tr
  Transfer : .tr uzantılı alan adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.Bu işlem için "ilişkilendirme formunun" doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

  IDN Desteği : Alan adı için Türkçe IDN Desteği mevcuttur.
  Siparişinizi buradan verebilirsiniz.
  Karakterler : Alan adının uzunluğu; en az 2, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
  Cezalı Yenileme : .comtr uzantılı alan adları için restore işlemi yapılmamaktadır (daha fazla bilgi için destek@natro.com adresine başvurunuz)